October 17, 2019, 11:18 am
Home Siguranta pe internet
SIGURANȚA PE INTERNET

Astăzi, 5.04.2017, la ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1CĂCIULEȘTI și ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. GHEORGHEDUMITREASA” GIROV s-a desfășurat activitatea cu tema”Siguranța copiilor pe Internet”.S-au prezentat materiale privind protecția copiluluiîn mediul on-line, materiale care au avut rolul de conștientizare a elevilor în ceea ce privește confidențialitatea datelor personale și protecția lor în mediul on-line. Având în vedere că în această săptămână se desfășoară programul privind prevenirea criminalității s-a discutat cu elevii despre reducerea riscului victimal și infracțional prezentându-se tema ”Cyberbulingul”.La activitate au participat elevii , cadrele didactice dar și invitați de la CJRAE Neamț, asistent social Ventaniuc Eliza, psiholog Ailenei Sânziana, agent șef Rotaru Mihai, agent Cucoș Corina și director prof. Olariu Marineta.