October 17, 2019, 12:36 pm
Home Zambetul scolii
Zambetul scolii

Cu ocazia celebrării pentru întâia dată a Zilelor Şcolii Girov, s-a hotărât unirea eforturilor tuturor cadrelor didactice din şcolile comunei pentru editarea primei reviste care să conţină materiale din toate structurile şcolare.

Revista „ZÂMBETUL ŞCOLII” va promova imaginea şcolii noastre în cadrul comunităţii şi va avea ca scop afirmarea talentului elevilor din şcolile Girov, Căciuleşti şi Gura-Văii. Totodată dorim să facem cunoscute idealurile, visurile şi ideile copiilor din şcolile noastre.

La realizarea acesteia vor contribui şi cadrele didactice, care vor povoca elevii să-şi utilizeze cunoştinţele interdisciplinare prin intermediul jocului. Sperăm să ne citiţi cu drag gândurile şi ideile şi în următoarele numere numele dumneavoastră să se regăsească în lista colaboratorilor.

COLECTIVUL DE REDACTIE

Profesor Lungu Dorina